نرم ترین لاستیک های خارجی بازار

نرم ترین لاستیک های خارجی بازار

 

هنگام تعویض لاستیک های خودرو، موارد زیادی برای فکر کردن وجود دارد. بودجه شما چقدر است؟ اولویت های شما چیست؟ آیا خودروی شما برای لاستیک های نرم یا سفت مناسب تر است؟ و این تازه ابتدای راه است. از آنجایی که همه ما از وسایل نقلیه خود برای اهداف مختلف استفاده می کنیم، هر یک از این تصمیمات به نحوه استفاده شما از وسیله نقلیه بستگی دارد. برای مثال، اگر از یک ون کار برای حمل و نقل روزانه استفاده می کنید، نیازهای خودروی شما با کسی که از ماشین خود برای سفرهای جاده ای آخر هفته یا مسافت های کوتاه استفاده می کند، متفاوت خواهد بود.

یکی از پارامترهایی که در انتخاب لاستیک بدان پرداخته می شود و برای بسیاری رانندگان سرعتی و جوان مهم است؛ پیدا کردن لاستیک نرم برای خودرو است. درک تفاوت بین لاستیک‌های نرم، متوسط و سخت برای تصمیم‌گیری آگاهانه در انتخاب و خرید تایر ضروری است. انواع لاستیک برای مطابقت با شرایط مختلف جاده، دما و مسافت طراحی شده‌اند و مجموعه‌ای از ویژگی‌های عملکردی و سرعت سایش را ارائه می‌دهند. در این مقاله از همپالاستیک ما به تفاوت بین لاستیک های نرم و سخت می پردازیم. اینکه چه نوع تایری برای خود انتخاب می کنید؛ بیشتر از هر چیز به نیاز شما و سلیقه شخصی تان بر می گردد. در هر حال، هیچکس از سواری پر دست‌انداز خوشش نمی‌آید. در اینجا نرم ترین لاستیک‌های خارجی که می توانید برای خودروهای سواری خود استفاده کنید؛ معرفی می شوند. اگر به دنبال نرم ترین تایرهای خارجی بازار ایران هستید؛ بدون شک مقاله ما برای شما مفید خواهد بود. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

تفاوت لاستیک های نرم، سخت و متوسط

 

لاستیک‌ نرم چیست؟

لاستیک‌های نرم از ترکیبی نرم‌تر ساخته شده‌اند که بالاترین سطح چسبندگی و سریع‌ترین زمان دور را برای شما به ارمغان می‌آورند. چسبندگی بیشتر به دلیل توانایی لاستیک برای انطباق بهتر با سطح جاده حاصل می‌شود که تماس بیشتر و در نتیجه کشش (Traction) بهتری را ارائه می‌دهد. با این حال، این سطح بالای عملکرد هزینه‌ای دارد: لاستیک‌های نرم بسیار سریع‌تر از گزینه‌های متوسط یا سخت سایش پیدا می‌کنند.

 

لاستیک‌ متوسط چیست؟

لاستیک‌های متوسط تعادلی بین چسبندگی بالای لاستیک‌های نرم و دوام لاستیک‌های سخت ایجاد می‌کنند. آنها از ترکیبی ساخته شده‌اند که مصالحه‌ای بین عملکرد و طول عمر ارائه می‌دهد. لاستیک‌های متوسط می‌توانند سطح ثابتی از چسبندگی را برای مدت طولانی‌تری حفظ کنند و آنها را به انتخابی همه‌کاره برای شرایط مختلف تبدیل می‌کند. اغلب لاستیک های چهار فصل در این دسته قرار می گیرند.

 

لاستیک‌ سخت چیست؟

لاستیک‌های سخت برای دوام ساخته شده‌اند. این لاستیک‌ها از سخت‌ترین ترکیب ساخته شده‌اند و بیشترین طول عمر را ارائه می‌دهند و آنها را برای دورهای طولانی، دماهای بالا یا سطوح جاده ساینده که در آن سایش لاستیک نگرانی قابل توجهی است، ایده‌آل می‌کند. در حالی که لاستیک‌های سخت همان سطح چسبندگی لاستیک‌های نرم یا متوسط را ارائه نمی‌دهند، آنها با دوام خود این کمبود را جبران می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که زمان بیشتری را بدون نیاز به تعویض لاستیک خودرو رانندگی کنید.

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

لاستیک‌هایی که از ترکیب نرم‌تر ساخته شده‌اند، ساکت‌تر و راحت‌تر هستند، اما سریع‌تر هم فرسوده می‌شوند. اگر معمولا مسافت‌های طولانی رانندگی می‌کنید، ممکن است بپذیرید که راحتی بیشتر در خودرو ارزش تعویض مکرر لاستیک‌ها را داشته باشد. البته کیفیت ساخت و مواد به کار رفته در تایر، در این روند سایش موثر خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال خرید نرم ترین لاستیک های بازار هستید؛ بدون شک انتخاب و خرید لاستیک از یک برند معتبر طول عمر بیشتر آج و راحتی سواری مطلوبتری را برای شما در پی خواهد داشت. از آنجایی که نحوه انتخاب لاستیک نرم پرسش بسیاری از مشتریان ما بود. تیم مطالعاتی همپالاستیک با بررسی اطلاعات جمع آوری شده از سایت های معتبر خارجی که به گردآوری نظر مشتریان انواع لاستیک و بررسی مشخصات تایرها می پردازند؛ نرم ترین لاستیک های بازار را به ترتیب رضایت مشتریان در اختیار شما قرار داده است. اگر شما هم در جستجوی نرم ترین و راحت ترین لاستیک های خارجی هستید؛ از لیست ما بهترین و نرم ترین لاستیک خارجی را انتخاب کنید. اغلب تایرهای معرفی شده دارای سایزبندی متنوعی هستند و شما قادرید؛ در اینجا برای انواع خودرو مانند پژو پارس، دنا،  پژو 405، تارا، پژو 206 و ... نرم ترین لاستیک موجود را انتخاب نمایید.

 

 

 • لاستیک شاسی بلند هانکوک مدل Dynapro HP2 RA33

از بین برندهای موجود در بازار لاستیک های هانکوک و دانلوپ به نرمی شناخته می شوند. ولی این بیان بسیار کلی است و همه لاستیک های یک برند مشخصات یکسانی ندارند و هر یک برای هدفی طراحی می شوند. در لیست ما رتبه اول به لاستیک هانکوک مدل DynaPro HP2 RA33  می رسد که برای بهبود DynaPro HP اصلی ساخته شده است، با عملکردی بیشتر در زمینه‌های کشش، هندلینگ، راحتی و طول عمر آج طراحی شده است. DynaPro HP2    که برای رانندگان شاسی‌بلندها، کراس اوورها و پیکاپ‌های اسپرت ساخته شده است، بدون توجه به شرایط آب و هوایی، قابلیت رانندگی در تمام طول سال را در اطراف شهر یا خارج از بزرگراه دارد. البته باید توجه داشته باشید که این تایرها با هم نوع خود مقایسه می شوند؛ یعنی این لاستیک بدون شک برای شاسی بلندی مثل هایما s5 بی نظیر است اما مناسب سواری مثل پژو 206 نخواهد بود.

 

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

 • لاستیک هانکوک مدل Ventus Prime 4 K135

خرید لاستیک هانکوک مدل Ventus Prime 4  برای خودروهای سواری ارائه شده است. مجله آلمانی Auto Bild آن را به عنوان لاستیک نمونه سال 2022 انتخاب کرد. طراحی زیگزاگ سه بعدی لبه های آن تماس با زمین را بهینه می کند و هندلینگ جاده را بهبود می بخشد. طراحی تایر نقاط تماس با زمین را افزایش داده است که به کاهش صدا کمک می کند و رانندگی آرام تری را ارائه می دهد. توانایی ترمز آن بر روی زمین مرطوب و توانایی تخلیه آب در باران هر دو استثنایی هستند. کیفیت لاستیک استفاده شده و تسمه فولادی تقویت شده لاستیک به افزایش دوام و طول عمر لاستیک کمک می کند.

 

 

 

 • لاستیک دانلوپ مدل  SP Sport LM705

تایر دانلوپ SP Sport LM705 یک لاستیک ژاپنی است که برای ارائه راحتی بالا و صدای کم طراحی شده است. همان طور که در مقاله قبلی اشاره کردیم؛ این لاستیک از بهترین تایرهای دانلوپ می باشد. این لاستیک از فناوری Shinobi دانلوپ و یک الگوی آج بازطراحی‌شده استفاده می‌کند که تعداد کل بلوک‌های منفرد را افزایش می‌دهد و باعث پراکندگی بیشتر ضربات ناشی از جاده و سرکوب لرزش بهتر می‌شود.

این لاستیک‌ها همچنین دارای یک دیواره جانبی انعطاف‌پذیرتر هستند تا به آن‌ها کمک کند تا ضربات ناشی از جاده را حتی مؤثرتر جذب کنند تا حداکثر راحتی را به ارمغان بیاورند، در حالی که یک ردپای گردتر نیز به  لاستیک دانلوپ مدل  SP Sport LM705  اجازه می‌دهد تا برای یک تجربه رانندگی نرم‌تر به تدریج با سطح جاده تماس پیدا کند. این لاستیک همچنین دارای دیواره‌های شیار دندانه‌دار برای کنترل جریان هوا روی سطح آج است تا در هنگام رانندگی با سرعت بالا، صدای لاستیک را به صورت چشمگیری کاهش دهد.

 

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

 • لاستیک میشلن مدل Primacy 4

لاستیک میشلن مدل Primacy 4 جانشین مدل محبوب لاستیک میشلن مدل Primacy 3، از جدیدترین تایرهای میشلن است که بر ایمنی، راحتی و هندلینگ تمرکز دارد تا اطمینان حاصل شود که همه مصرف‌کنندگان می‌توانند با اطمینان در طول عمر لاستیک، حتی تا عمق آج حداقل قانونی  1.6میلی‌متر، رانندگی کنند.

لاستیک میشلن مدل Primacy 4 از فناوری نسل دوم Silent Rib این شرکت استفاده می‌کند که برای به حداقل رساندن صدای جاده در حین حرکت، اطمینان می‌دهد که همه سرنشینان خودرو،  سواری آرام و راحتی را تجربه کنند. لاستیک میشلن مدل Primacy 4 همچنین به لطف طراحی جدیدی که خروج آب و عملکرد ترمزگیری در باران را بهبود می‌بخشد، در شرایط بارانی نیز عملکرد عالی دارد. این لاستیک همچنین از ترکیب لاستیکی جدیدی استفاده می‌کند که لاستیک و سیلیکا را به طور قدرتمندتر و یکنواخت‌تر پیوند می‌دهد و امکان اتلاف انرژی یکنواخت را در هنگام تماس با جاده فراهم می‌کند. خرید لاستیک میشلن برای بسیاری از رانندگان حرفه ای همچنان از بهترین گزینه های خرید محسوب می گردد.

 

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

 • لاستیک گودیر مدل EfficientGrip Performance 2

لاستیک گودیر EfficientGrip Performance 2 با استفاده از ترکیب نرم‌تر لاستیک ساخته شده است که باعث خم شدن بهتر بلوک‌های آج و تخلیه آب می‌شود، در نتیجه فاصله ترمز شما در شرایط بارانی را کاهش می‌دهد. همچنین، شیارهای مرکزی پهن در مرکز آج، الگوی آج لاستیک را برای ارائه عملکرد پیچ‌دهی بالا در شرایط خشک حفظ می‌کند. این لاستیک همچنین از خاصیت ارتجاعی بالای آج و انعطاف‌پذیری بیشتر برای مقاومت بهتر در برابر سایش در جاده‌های ناهموار و در طیف وسیعی از دماها برخوردار است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا از کارکرد بالا، در هر شرایط آب و هوایی لذت ببرند.

 

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

 • لاستیک هانکوک مدل Ventus Prime 3 K125

لاستیک هانکوک مدل K125 یک لاستیک تابستانی است که برای استفاده در خودروهای سواری طراحی شده است. این لاستیک برای استفاده در آب و هوای گرمتر یا مناطقی که دما به زیر 7 درجه سانتیگراد (45 درجه فارنهایت) نمی رسد، مناسب است .این لاستیک دارای 3 شیار آج محکم و پهن است که دقت فرمان و دوام را بهبود می بخشد. این لاستیک با یک شیار مورب عرضه می شود که هنگام ترمزگیری باعث پخش شدن سطح تماس لاستیک با زمین شده و چسبندگی بهتری را برای متوقف کردن خودرو در زمان مناسب ارائه می دهد. قبلا بصورت مفصل به این تایر هانکوک پرداختیم و اشاره نمودیم که از بهترین تایرهای هانکوک به انتخاب مصرف کنندگان است.

 

 

 • لاستیک مکسس مدل HP M3

لاستیک مکسس مدل براوو HP-M3 یک تایر تورینگ درجه یک چهار فصل است که  برای استفاده در خودروی سواری، کراس اوور و SUV طراحی شده است. علارغم کمتر شناخته شده بودند نام این برند؛ عملکرد عالی برخی تایرهای آن انگیزه خرید لاستیک مکسس را برای بسیاری از مشتریان ایرانی قوت بخشیده است. این تایر مکسس دارای خطوط متقاطع در سراسر آج برای کشش بیشتر بر روی سطوح لغزنده است، در حالی که چهار شیار محیطی مقاومت در برابر هیدروپلنینگ را بهبود می بخشد. این لاستیک برای سواری بدون سر و صدا، عملکرد عالی با سرعت بالا و عمر طولانی تر آج طراحی شده است. عملکرد این تایر نوید عملکرد خوب در تمام طول سال را می دهد و دارای فناوری های پیشرفته و چشمگیر مختلفی است که رانندگی قابل ستایش در شرایط برف خشک، مرطوب و سبک را تضمین می کند.

 

 

 • لاستیک یوکوهاما مدل ADVAN dB V552

لاستیک یوکوهاما Advan dB V552 به لطف الگوی آج نوآورانه‌ای که به کاهش صدای شدید در هنگام حرکت کمک می‌کند، صدای جاده را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این عملکرد آرام نیز به بهای عملکرد تمام نمی‌شود، زیرا Advan dB V552 از ترکیب کاملاً جدیدی استفاده می‌کند که کنترل بالایی را در شرایط بارانی ارائه می‌دهد. یوکوهاما Advan dB V552 همچنین دارای یک دیواره جانبی با طراحی ویژه است که به کاهش مصرف سوخت شما کمک می‌کند. برای مشاهده قیمت لاستیک یوکوهاما به سایت مراجعه نمایید.

 

 • لاستیک کومهو مدل Ecsta PS31

لاستیک کومهو مدل  Ecsta PS31 که به عنوان یک "لاستیک تابستانی با عملکرد بسیار بالا" برای خودروهای سواری طراحی شده است، به لطف ترکیب بهبود یافته برای چسبندگی عالی در باران، مقاومت برجسته در برابر آب‌سواری و پایداری بالا در پیچ، تعادل کاملی از پایداری در سرعت بالا، صدای کم جاده و ایمنی را ارائه می‌دهد.

 

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

 

 •  لاستیک کنتیننتال مدل  PremiumContact 6

تایر بعدی که در لیست نرم ترین لاستیک های خارجی ما قرار می گیرد؛ از برند لاستیک کنتیننتال است. مهم نیست شرایط رانندگی چگونه باشد، کنتیننتال PremiumContact 6 شما را آرام و راحت نگه می‌دارد. این لاستیک با سطح تماس بهینه و سفتی الگوی آج عرضه می‌شود که نه تنها صدای داخل کابین را کاهش می‌دهد، بلکه باعث بهبود کارکرد و راحتی نیز می‌شود. لاستیک کنتیننتال مدل PremiumContact 6 همچنین به فناوری Macroblock کنتیننتال مجهز شده است که حداکثر کنترل و پایداری در پیچ حتی در سرعت‌های بالاتر را ارائه می‌دهد، در حالی که ترکیب سیلیکای ایمنی آن، چسبندگی مداوم را روی جاده‌های خیس و خشک تضمین می‌کند، بنابراین می‌توانید برای توقف ایمن حتی در شرایط بسیار بارانی به این لاستیک‌ها اعتماد کنید.

 

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

اولین لاستیک "عملکرد سبز" پیرلی، Cinturato P7، برای بهره‌مندی کامل از آخرین مواد، ساختارها و طراحی الگوی آج برای تضمین صرفه‌جویی، راحتی و ایمنی در تمام سطوح جاده ساخته شده است. این لاستیک از یک طراحی بهینه آج با توالی گام خاص برای یک تجربه رانندگی آرام و راحت استفاده می‌کند که مطمئناً هر کسی را که به دنبال بهبود راحتی سواری خود است را راضی می‌کند.

همچنین از یک ماده ترکیبی پیشرفته و نوآورانه برای اطمینان از سایش یکنواخت استفاده می‌کند، بنابراین کاربران می‌توانند انتظار کارکرد بالا را هنگام استفاده از Cinturato P7 داشته باشند. پیرلی همچنین با این لاستیک، استانداردهای بالای عملکرد و ایمنی خود را حفظ کرده است، Cinturato P7 دارای بلوک‌های مرکزی و یک ناحیه بیرونی مستحکم است که پاسخ فرمان عالی و کنترل پیچ را به همراه چهار شیار طولی عریض برای ایمنی و کنترل برجسته در شرایط احتمالی آب‌سواری ارائه می‌دهد

 

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

 • لاستیک بریجستون مدل Turanza T005A

آخرین تایر لیست ما، لاستیک بریجستون مدل تورانزا T005A با طراحی آج پیشرفته و شیارهای با زاویه زیاد عرضه می‌شود که باعث کاهش صدای جاده می‌شود. همچنین دارای یک دیواره جانبی تقویت‌شده و یک ناحیه تماس بهینه برای کاهش ضربات، لرزش‌ها و صدای جاده است.

بریجستون تورانزا T005A از نظر ایمنی نیز با ترکیب آج منحصر به فرد Nano Pro-Tech که گفته می‌شود باعث کاهش اتلاف انرژی، به حداقل رساندن تولید گرما و عملکرد بهتر در شرایط بارانی می‌شود، عالی عمل می کند.  این ویژگی‌ها در کنار لبه‌های شیار گرد که از تغییر شکل لاستیک جلوگیری می‌کند و تماس صاف با جاده را تضمین می‌کند، عملکرد ترمز را بهبود می‌بخشد.

 

نرم ترین لاستیک های خارجی برای انواع خودرو

 

 

کلام آخر

در مقاله فوق ما تلاش کردیم، نرم ترین لاستیک های خارجی بازار ایران را تا جایی که اطلاعات در دسترس اجازه می دادند؛ به شما معرفی کنیم. همه تایرهای معرفی شده دارای امتیازهای بالاتر از7(از ده امتیاز) هستند و برخی شاید اختلاف چندانی نداشته باشند. از بین این بهترین و راحتترین تایرها شما با توجه به سلیقه، بودجه و نیاز خود؛ تایر مناسب را انتخاب نمایید. همپالاستیک به عنوان یکی از معتبرترین و متنوع ترین فروشگاههای آنلاین لاستیک خودرو با تنوع و کیفیت مثال زدنی، بهترین تایرها را با منصفانه ترین قیمت به شما عرضه می کند. برای خرید لاستیک خارجی و ایرانی برای هر نوع خودرویی از سواری تا صنعتی به صفحات دسته بندی محصولات مراجعه نمایید. ضمانت در قیمت و اصالت، ارسال سریع، امکان تست هفت روزه و گارانتی معتبر از مزایای همپالاستیک است.